Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti

Mobil uygulama geliştirme hizmeti’ne mi ihtiyacınız var, öyleyse doğru yerdesiniz !

Tüm ekran çözünürlüklerine duyarlı android ve Ios cihazlarda sorunsuz çalışan, ihtiyaçlarınız önceliğinde geliştirilmiş mobil ve tablet uygulamaları geliştiriyorum.

Mobil uygulamalar Flutter, Dart kullanılarak geliştirilir. Böylece her iki platformda da çalışabilen, yüksek performanslı native uygulama sahibi olursunuz.

Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı

Mobil uygulama geliştirme uzmanı (mobil yazılım uzmanı, mobil uygulama geliştiricisi), mobil uygulama geliştirme konusunda uzmanlaşmış, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına net çözümler üretebilen, yeni fikirler sunabilen kişilere denir.

Mobil yazılım geliştirme pazarında uzmanlar genel olarak ios uygulama geliştirme uzmanı ya da android uygulama geliştirme uzmanı olarak ikiye ayrılırlar.

Bunun nedeni her iki işletim sisteminde native çalışan programların bu işletim sistemlerinin desteklediği dillerde yazılıyor olmasıdır.

Native uygulamalar ise kendi işletim sisteminde en yüksek performansı almanızı sağlarlar. Benim kullanmakta olduğum Flutter teknoloji ile farklı platformlar için neredeyse Native uygulama performansına sahip uygulamalar geliştiririz.

Mobil yazılım uzmanı, android yada ios konusunda ayrı olarak uzmanlaşmış da olabilir. Her iki platform için ayrı ayrı kodlama yapıyor olabilir.

Ancak iki konuda ayrı ayrı profesyonelleşmek tek bir konuda uzmanlaşmaktan daha zordur. Flutter sayesinde tek bir kod ile tüm platformlarda çalışan ileri düzel uygulamalar geliştirebiliriz.

Günümüzde o kadar çok çeşitlilik varki, artık yazılımcılar kendi aralarında uzmanlaşarak belli konuda daha ileri seviyelere erişiyorlar. Herkesin herşeyi bilmesi çok mümkün değil ve sürekli güncellenen ve gelişen bir teknolojiyi sürekli takip etmesi de çok zor. Bu yüzden mobil veya android, ios gibi yazılım uzmanlıkları ortaya çıktı.

Özetle, bir mobil yazılımcı mobil yazılım geliştirirken native yada hybrid ortamları tercih edebiliyor.

Native yazacak ise Android için Java programlama dilinde, ios yazacak ise Xcode swift yada objective-c programlama dilini seçebiliyor. Hybrid yazacak ise cordova gibi birçok hybrid çözümlerinden birini tercih ederek yazılım yapabiliyor.

Yazılımcı , tasarımcıdan gelen tasarımları yazılım ara yüzlerine yerleştirerek gerekli algoritmalar ile iş akışını bu arayüzler ile bağlamak, gerekli mobil uygulama güvenlik testlerini yapmak ve tüm mobil cihazlar ile uyumlu çalıştırmak yükümlülüğüne sahiptir.

Aynı zamanda markete yani Google App Store ya da Apple App Store gibi marketlere çıktıktan sonra takip etmesi ve gerekli hata düzeltmelerini (bugfix) yapması gerekir. İşin arkasında durmak bunu gerektirir. Bilen bahane üretmez; sahip çıkar.

Aynı zamanda iletişim becerileri iyi olmalıdır ki müşteriden gelen bilgileri iyi analiz edebilmeli, geri bildirimlerde bulunabilmeli, işe katkı sağlayabilmelidir.

Unutmamak lazım ki hiçbir müşteri o dünyada yaşayan mobil android, ios yazılımcısı kadar bu işi bilemez. Çoğu zaman ui ve ux konusunda hem tasarımcıyı hemde müşteriyi yönlendirmeli ve olmayacak arayüzler ve kurguları eleştirmeli ve yapıcı rol oynamalıdır.

Android ve Ios uygulama geliştiricisi Tuğrul Yıldırım’ı seçmek neden önemlidir

Tüm yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra Android ve Ios işletim sistemleri için ayrı ayrı yazılımcılar ile uğraşmak yerine Flutter dilini kullandığım için tüm platformlara uygulama geliştirirken sadece benimle muhatap olursunuz.

Tasarım konusunda bir 3. kişi olarak tasarımcı ile muhatap olmak yerine benimle birebir konuşarak tam olarak ne istediğinizi anlatır ve karşılığını alırsınız.

Kısacası tüm sorumluğu üstüme alıyor ve size muhteşem mobil uygulamalar vaad ediyorum.